logo
oblecenie
nahradne plnenie
ciara
O nás Sortiment Registrovaný sociálny podnik Náhradné plnenie Referencie Kontakty

O nás

Vitajte na webovej stránke výrobného družstva DOZA so sídlom v Sobranciach

budova
Výrobné družstvo DOZA bolo založené na ustanovujúcej schôdzi družstva a zápisom do obchodného registra dňa 6. 2. 2001. V čase svojho vzniku sa zaoberalo výrobou ozdobnej a úžitkovej keramiky, výchovou a vzdelávaním žiakov v zriadenom stredisku praktického vyučovania.

Rozhodnutím Úradu práce v Sobranciach dňa 21. 11. 2003 družstvo získalo štatút chránenej dielne, ktorá sa začala venovať textilnej výrobe a hlavne šitiu pracovných odevov.

Rozhodnutím predstavenstva výrobného družstva DOZA bola transformácia už 17 rokov existujúcej chránenej dielne na sociálny podnik, aby sme mohli pomôcť ďalším ľuďom so zdravotným postihnutím a zraniteľným osobám uplatniť sa na trhu práce a zároveň im týmto pomôcť k lepšej spoločenskej adaptácii. Našim podnikom riešime otázku nezamestnanosti v okrese Sobrance, pričom ide o okres s vysokou mierou nezamestnanosti, a to vytvorením nových pracovných miest pre občanov so zníženou pracovnou schopnosťou aj pre dlhodobo nezamestnaných občanov.
K cieľu nám pomáhajú doterajšie 17- ročné skúsenosti, spokojní zákazníci, kvalitná práca našich zamestnancov a dostatočne vybavená dielňa.

Na základe našej žiadosti Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa § 7 ods. 4 zákona č. 112/2018 Z. z. o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov nám vydalo OSVEDČENIE o priznaní štatútu registrovaného sociálneho podniku, druh registrovaného sociálneho podniku - INTEGRAČNÝ PODNIK dňa 23. 1. 2020

V novovzniknutom sociálnom podniku šijeme pracovné odevy pre rôzne odvetvia priemyslu, certifikovaný ochranný odev pre zváračov MOFOS, zateplené pracovné odevy, ochranné textilné rúška, flísové bundy a vesty...
ciara
DOZA, výrobné družstvo,
073 01 Sobrance