logo
rukavice
topanky
oblecenie
nahradne plnenie
ciara
O nas Sortiment Chránená dielňa Náhradné plnenie Referencie Kontakty

Náhradné plnenie

Náhradné plnenie nákupom produktov alebo služieb v chránenej dielni

V zmysle zákona o službách zamestnanosti je zamestnávateľ, ktorý má v pracovnom pomere viac ako 20 zamestnancov, povinný zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím v počte minimálne 3,2 % z celkového počtu zamestnancov.

Nezamestnávate občanov so zdravotným postihnutím? Využite možnosť náhradného plnenia.

Ak patríte medzi firmy, ktoré nemôžu zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím, môžete si plniť povinný podiel zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím tzv. náhradným plnením.

Môžete to urobiť nepriamo, a to uprednostnením zadania zákazky na účely plnenia povinného podielu zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím pred zaplatením odvodu za neplnenie povinného podielu.

Od nás ako chránenej dielne obdržíte potvrdenie o realizovanej objednávke, ktoré vám zašleme po obdržaní úhrady faktúry. Toto potvrdenie spolu s fotokópiou faktúry a dokladu o úhrade priložíte k už spomínanému výkazu, a tým máte nárok odpočítať si sumu realizovanej objednávky od vykázaného odvodu za nesplnenie povinného podielu zamestnancov so zdravotným postihnutím.

To znamená, že štát vám umožní nahradiť si zamestnávateľskú povinnosť tým, že nakúpite produkty či služby od chránenej dielne.
ciara
DOZA, výrobné družstvo,
073 01 Sobrance